Jesenický modřín

Terasový systém jsme navrhli jako skládanku, kterou lze snadno smontovat, ale i úplně nebo částečně rozebrat, což je výhodou při provádění údržby, kdy lze jednoduše sejmout terasové čtverce a provést obnovu povrchové úpravy. Založení roštových dílů je na betonových patkách, které dodáváme, jako součást systému. V případě zájmu provádíme i montáže.

Cena na dotaz Zahradní nábytek

Nakupujte u výrobce

Specializujeme se na výrobu fasádních lamel a terasových prken. Fasádní lamely - profil RHOMbus vyrábíme v tloušťce 26mm a šířkách 65, 90mm. Terasové prkna nabízíme v tloušťce 26mm a šířkách 90, 115, 140mm. K tomuto základnímu sortimentu dále dodáváme podkladní profily (hoblované latě) šířky 65mm a tloušťky 25, 40, 90mm.

Zadejte nám rozměr terasy a my Vám dodáme vše potřebné k její montáži.

Terasové prkna / Terasové čtverce; Prkna; Latě; Hranoly; Systémový terasový rošt; Upevňovací nerezové prostředky; Olejový nátěr se včelím voskem; PVC podložky; Terasové patky;

VALL.CZ_jesenicky-modrin_terasove-prkna  Terasový vrut  

Síť proti hmyzu Podložka PVC Terasová patka

Jesenický modřín - Terasa - Dvojitý dřevěný rošt

Základové patky

Terasový rošt - Systémové řešení

Terasové čtverce

Modřínový štípaný šindel - Alpský typ

Fasádní lamely RHOMbus

Jesenický modřín s garancí původu

Ukázka realizované terasy a obkladu RHOMbus

VALL-ukazka-realizacovane-stavby

 

View the embedded image gallery online at:
https://vall.cz/modrin#sigProId47cbd3783e
 

HOBLUJEME.cz

 

Ukázka terasových prken šířky 140 / 115 / 90 mm

Ukázka zešednutí - Neošetřená terasa po třech letech

Terasová prkna byly montovány bez povrchové ochrany a na dřevu lze pozorovat jeho přirozené stárnutí - zešednutí. Pro zachování původní barvy dřeva je nutné terasu opatřit nátěrovým systémem a tento ideálně jednou za rok obnovovat. Pro tento účel doporučujeme použít námi dodávaný nátěrový systém - Olejový nátěr se včelím voskem.

View the embedded image gallery online at:
https://vall.cz/modrin#sigProId74ec8f44e7

Jak to probíhá

V případě, že máte zájem o terasu nebo fasádu postačuje, abyste nás kontaktovali na čísle 775 219 194 anebo emailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. se stručným popisem Vaší představy (Rozměr, profil, podklad terasy,...). Následně Vám zpracujeme cenovou nabídku na dodávku materiálu, kterou Vám můžeme doplnit a o cenu dopravy a montáže.

Proč Jesenický modřín

Základem kvality modřínového dřeva je geneticky původní modřín rostoucí v přirozené oblasti svého výskytu. V České republice základní kritérium kvality splňuje pouze Jesenický modřín. V modřínu obsažená pryskyřice odpuzuje vodu a vytváří přírodní impregnaci, která chrání modřínové dřevo před napadením houbami. Modřín vyniká svou odolností a trvanlivostí, dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké (520 - 620 Kg/m3 při 16% vlhkosti). Má velkou trvanlivost ve vodě a v minulosti bylo používáno na stavby vodních děl, parních lázní, výrobu okapových žlabů. Modřín se dodnes používá na šindele.

Proč naše modřínové dřevo

Modřín těžíme v původních oblastech jeho výskytu a jedná se tedy o vysoce-ceněný jesenický modřín. Naše zkušenosti využíváme i při zpracování, kdy si sami provádíme pořez, sušení, rozmítání a hoblování řeziva.

Původní oblasti a historie modřínového dřeva

Jesenický modřín byl v dřívějších dobách nazýván jako modřín sudetský. Od tohoto pojmenování se však později upustilo, protože v českých zemích se modřín přirozeně vyskytoval pouze na jesenicku a oblast sudet se vztahovala i na jiné části pohraničí (Krkonoše, Orlické hory, oblast Kralického sněžníku), kde výskyt modřínu není původní.

Zájem o jesenický modřín započal již v 16. století a to díky hojivým mastem z jeho pryskyřice. V této době začíná být Jesenický modřín také znám pro svou výbornou kvalitu dřeva, pevnost, trvanlivost a odolnost vůči vodě. Jesenický modřín začal být vyhledávanou dřevinou, pro kterou se jezdilo na Bruntálsko, Krnovsko a Hornobenešovsko až z Prahy, Dolních Rakous i Krakova.

V 17. století začal být modřín intenzivně záváděn i do jiných oblastí ve snaze získat rychle rostoucí a kvalitní dřevinu. Tento záměr však nebyl odmněněn, protože modřín z jiných oblastí nazývaný jako luční modřín měl větší přírust a horší dřevo bez červeného jádra.

Jesenický modřín byl pro svou ztepilost nazýván nejelegantnějším stromem, který ve svých původních oblastech - Alpy, Karpaty, Jeseníky roste poměrně pomalu a jeho dřevo má hledané červené jádro, pro které byl nazýván Rotlarche - červený modřín.

Umíte odpovědět na tyto otázky:

a) V jakých částech republiky roste původní jesenický modřín;
b) Jak nazýváme nepůvodní modřín a čím se vyznačuje;

Chci vědět více O kvalitě modřínové dřeva

Ostatní

Cena na dotaz V-BOX

Modřínové hoblované tyčky

Palivové dříví

 
 
 
 

...

VALL.cz

Tel.: +420 775 219 194
E-mail: info@vall.cz

Provozovna:

Náměstí Svobody 14; 795 01 Rýmařov